אלן פלדמן

טוראי

אלן פלדמן

בן אידה והלל, נולד ביום ח’ בטבת תש”ך (8.1.1960), בעיר יוהנסבורג שבדרום אפריקה. בעיר הולדתו למד אלן בבתי-ספר יסודי ותיכון, אך בחר שלא לסיים שם את לימודי התיכון. בהיותו חניך תנועת הנוער הציונית “איחוד הבונים”, החליט עוד בגיל 16 לעזוב את בית הוריו, לעלות לארץ ולהצטרף לשלושת אחיו הבוגרים שכבר היו בישראל. אלן סיים את לימודי התיכון שלו ב”מדרשת שדה בוקר” שבנגב, שבה התערה בנקל בחיי החברה והלימודים. הוא רכש את השפה העברית במהירות ואף סיגל לעצמו את מנהגי הצברים ולשונם, ובתוך זמן קצר נהיה ישראלי לכל דבר.

את חופשותיו נהג אלן לבלות בקבוצת יזרעאל, עם שניים מאחיו –

חברי הקיבוץ. גם ביזרעאל, שראה אותה כביתו, הוא התאקלם והשתלב בטבעיות בין בני המקום. בנוסף לקשריו הטבעיים וההדוקים עם שני אחיו, קשר אלן קשר אמיץ מאוד עם משפחתם של ביני וסטיב בלאס, והיה כאח בוגר לילדיהם.

את התקופה שבין סיום לימודיו במדרשה ועד לגיוסו לצה”ל עשה אלן ביזרעאל, כשהוא עובד בענף השקדים. קשריו עם היישוב ואנשיו התהדקו מאוד, ואך טבעי היה עבורו שעם הגיע זמן גיוסו בחר להצטרף לגרעין נח”ל שיועד להשלמת הקיבוץ.

אלן התגייס לצה”ל במחצית ינואר 1979. בתקופת הטירונות הוא גילה מוטיבציה גבוהה, ואף שהיו לו קשיי הסתגלות למסגרת הצבאית ודרישותיה – לא ויתר לעצמו.

ביום כ”ה בסיוון תשל”ט (20.6.1979), נפל אלן בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות בקיבוץ יזרעאל. הוא השאיר אחריו הורים בחו”ל, ושלושה אחים בארץ.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי ‘יזכור’, שנערך ע’י משרד הביטחון)