פאול ווייטסון

 
סמל
פאול ווייטסון
 

בן הרי ורימה. נולד ביום ו’ בתשרי תשט”ז (22.9.1955) בדרום- אפריקה. עלה ארצה עם משפחתו בשנת תשכ”א. את לימודיו היסודיים השלים בבית-הספר היסודי שבסביון. אחרי-כן השלים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר ‘עירוני ט’ שביד-אליהו, במגמה ריאלית. היה חובב מוסיקה, ניגן בגיטרה. אהב את השיט והתחיל לבנות סירה (אחיו הצעיר השלים בנייתה לאחר נפילתו).

פאול גויס לצה”ל בראשית נובמבר 1973 והוצב לחיל-השריון. לאחר הטירונות מונה לתפקיד נהג-טנק, ועם השלמת קורס מקצועות-טנק היה פאול תותחן-טנק. לאחר-מכן השתלם בקורס צמ”פ, ולאחריו בקורס-קמ”ט, ובסיומו מונה למש”ק-טנק. בהמשך שירותו מונה פעול גם כמפקד-טנק והמשיך לשרת כמדריך. בתפקידו זה הוענקה לו דרגת סמל. היה מחונן, פופולרי וחברותי.

ביום ט’ בשבט תשל”ה (21.1.1975) נפל פאול במילוי תפקידו, לאחר שנפגע, חמישה ימים קודם-לכן, התאונה שארעה באזור סיני, כשפיקד על טנק כמדריך. ביום התאונה נאמר לו שהוא ייצג את יחידתו בפני הנשיא ביום העצמאות. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבסביון. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: “הוא שאף תמיד לשלמות, להגיע אל הטוב ביותר… פאול סלל את דרכו בגדוד בצנעה, בעבודה רבה ובנכונות אין-קץ…”

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי ‘יזכור’, שנערך ע’י משרד הביטחון)