תמרי, מיכאל

סמל
מיכאל תמרי
 

מיכאל, בן רחל ויואל, נולד ביום ז’ בטבת תשי”ג 23.1.1953)) במושב תימורים. הוא למד בבית-הספר היסודי ממלכתי ד’ בנוה-מגן ואחרי-כן המשיך בלימודיו בבית-הספר התיכון בכפר הירוק ובבית-הספר התיכון-חקלאי בחולדה. מיכאל היה חובב ספורט ועסק בעיקר במשחקי כדור, בהתעמלות על מכשירים ובריצה. הוא היה בעל גוף חסון וכושר גופני מצוין. מאחר שמתמיד אהב את עבודת האדמה, הלך ללמוד בבית-ספר חקלאי ואף תכנן להצטרף לקיבוץ, לאחר שישוחרר מן השירות הצבאי. ליד ביתו טיפח גינה קטנה ונהג להקדיש שעות רבות לטיפול בה. מיכאל היה טוב לב, ותרן ונעים הליכות. מתרחק היה ממריבות וסיכסוכים ונוהג באיפוק ביחסיו עם אנשים. תמיד מוכן היה לעזור לכל אדם והכל אהבו אותו. הוא קנה את לב ידידיו ברוחו הטובה ובחוש ההומור שלו. אנשים שהכירו אותו היטב חיבבו אותו והעריכו את יושרו, את הגינותו ואת הקפדתו על קיום הבטחותיו ועמידתו בדיבורו. מטבעו היה צנוע ומסתפק במועט, ומשתדל לעשות כל דבר בשלמות וברצון טוב. כל ימיו היה בן טוב ואח נאמן ומסור. הוא כיבד את הוריו, החשיב את דעתם ודאג לשלומם ולטובתם.

מיכאל גויס לצה”ל בתחילת נובמבר 1971 והתנדב לחיל השריון. לאחר הטירונות השתלם בקורס למקצועות טנק “פאטון”, היה בו אחד החניכים המצטיינים והוענק לו ציון גבוה מאוד 95)). ביחידתו נחשב חייל אחראי ומסור לתפקידו, גאה בחיל שלו ואהוב על מפקדיו. מאחר שלא הרבה לבקר בבית, בגלל תפקידו בצבא, הרבה לכתוב להוריו, כדי שלא להדאיגם. ביחידתו הרבה להשתתף בפעילות מבצעית והוענק לו “אות השירות המבצעי”. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים נמצאה יחידתו בחזית סיני, וקדמה את פני התקפות המצרים. ביום י”א בתשרי תשל”ד 7.10.1973)), פגע טיל פגיעה ישירה בטנק שלו, במהלך קרב שריון צפונית למוצב “טלביזיה” ליד “החווה הסינית”. מיכאל נהרג בקרב והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית שאול. השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: “בנכם מיכאל ז”ל שירת ביחידת שריון תקופה ארוכה. הוא היה בחור טוב-לב, רציני ואהוב על חבריו. הוא עשה את המוטל עליו במסירות רבה ובדרך הטובה ביותר. הוא היה בעל יזמה, ולחם באומץ-לב ותוך דבקות במטרה”.

המועצה המקומית של רמת השרון הוציאה לאור חוברת לזכר בני המקום שנפלו במלחמה, ומיכאל בתוכם.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי ‘יזכור’, שנערך ע’י משרד הביטחון)